Isnin, 10 Oktober 2011

SENARAI NAMA PERDANA MENTERI THAILAND


Mr. Abhisit Vejjajiva
-17 December 2008 – Present

Mr. Somchai Wongsawat
-18 September 2008 – 2 December 2008

Mr. Samak Sundaravej
-29 January 2008 – 9 September 2008

General Surayud Chulanont
-1 October 2006 – 29 January 2008

Police Lieutenant Colonel Thaksin Shinawatra
-9 February 2001 – 9 March 2005
-9 March 2005 –19 September 2006

Mr. Chuan Leekpai
-23 September 1992 – 13 July 1995
-9 November 1997 – 9 February 2001

General Chavalit Yongchaiyudh
-25 November 1996 – 9 November 1997

Mr. Banharn Silpa-Archa
-13 July 1995 – 25 November 1996

General Suchinda Kraprayoon
-7 April 1992 – 10 June 1992

Mr. Anand Panyarachun
-2 March 1991 – 7 April 1992
-10 June 1992 – 23 September 1992

General Chatichai Choonhavan
-4 August 1988 – 9 December 1990
-9 December 1990 – 23 February 1991

General Prem Tinsulanonda
-3 March 1980 – 30 April 1983
-30 April 1983 – 5 August 1986
-5 August 1986 – 4 August 1988

General Kriengsak Chomanan
-11 November 1977 – 12 May 1979
-12 May 1979 – 3 March 1980

Mr. Tanin Kraivixien
-8 October 1976 – 20 October 1977

M.R. Kukrit Pramoj
-14 March 1975 – 20 April 1976

Professor Sanya Dharmasakti
-14 October 1973 – 22 May 1974
-27 May 1974 – 15 February 1975

Field Marshal Sarit Thanarat
-9 February 1959 – 8 December 1963

Field Marshal Thanom Kittikachorn
-1 January 1958 – 20 October 1958
-9 December 1963 – 7 March 1969
-7 March 1969 – 17 November 1971
-18 December 1972 – 14 October 1973

Mr. Pote Sarasin
-21 September 1957 – 1 January 1958

Rear Admiral Thawal Thamrong Navaswadhi
-23 August 1946 – 30 May 1947
-30 May 1947 – 8 November 1947

Dr. Pridi Banomyong
-24 March 1946 – 11 June 1946
-11 June 1946 – 23 August 1946

M.R. Seni Pramoj
-17 September 1945 – 31 January 1946
-15 February 1975 – 14 March 1975
-20 April 1976 – 25 September 1976
-25 September 1976 – 6 October 1976

Mr. Tawee Boonyaket
-31 August 1945 – 17 September 1945

Major Khuang Abhaiwongse
-1 August 1944 – 31 August 1945
-31 January 1946 – 24 March 1946
-10 November 1947 – 21 February 1948
-21 February 1948 – 8 April 1948

Field Marshal Plaek Pibulsonggram
-16 December 1938 – 7 March 1942
-7 March 1942 – 1 August 1944
-8 April 1948 – 25 June 1949
-25 June 1949 – 29 November 1951
-29 November 1951 – 6 December 1951
-6 December 1951 – 24 March 1952
-24 March 1952 – 21 March 1957
-21 March 1957 – 16 September 1957

General Phraya Phahol Pholphayuhasena
-21 June 1933 – 16 December 1933
-16 December 1933 – 22 September 1934
-22 September 1934 – 9 August 1937
-9 August 1937 – 21 December 1937
-21 December 1937 – 16 December 1938

Phraya Manopakorn Nititada
-28 June 1932 – 10 December 1932
-10 December 1932 – 1 April 1933
-1 April 1933 – 20 June 1933
   

Tiada ulasan:

Catat Ulasan

KETURUNAN SIAM MALAYSIA.

Walaupun saya sebagai rakyat malaysia yang berketurunan siam malaysia,saya tetap bangga saya adalah thai malaysia.Pada setiap tahun saya akan sambut perayaan di thailand iaitu hari kebesaraan raja thai serta saya memasang bendera kebangsaan gajah putih.

LinkWithin